Zbadaj swoje serce przed 16 PKO Poznań Maraton

ZBADAJ SWOJE SERCE PRZED ZAWODAMI!

Biorąc udział w biegu maratońskim zdajemy sobie sprawę, że jest to ogromny wysiłek dla naszego organizmu, dlatego przygotowania zaczynamy na kilka miesięcy przed zawodami. Regularne treningi, stopniowe zwiększanie dystansu oraz intensywności biegu sprawia, że wzrasta nasza wydolność, a tym samym serce lepiej sobie radzi z coraz to większym obciążeniem. By właściwie zaplanować treningi niezbędne są nam informacje o kondycji naszego serca oraz jego wydolności fizycznej. Brak właściwego przygotowania może prowadzić do przeciążenia serca i jego nieprawidłowej funkcji, co zawsze jest groźne dla Twojego zdrowia. Podobnie, gdy serce jest chore, duży wysiłek prowadzi do jego osłabienia i niewydolności, co również może poważnie zagrozić zdrowiu.
Warto zatem sprawdzić czy zaplanowane przez Ciebie treningi są bezpieczne i efektywnie zwiększają Twoją wydolność oraz czy kondycja Twojego serca pozwala na podjęcie tak dużego wysiłku.

I-kar Centrum Chorób serca i Układu krążenia wraz z organizatorami 16. PKO Poznań Maraton, jak co roku, zaprasza wszystkich uczestników biegu na profilaktyczne badania kardiologiczne, gdzie prócz podstawowej diagnostyki wykonać można pełen zakres szczegółowych badań. Istnieje także możliwość wykonania wysoce specjalistycznego badania ergospirometrycznego , które pozwala na określenie indywidualnych stref treningowych ( tętno maksymalne oraz VO2max) w których trening jest najbardziej efektywny, co ma istotne znaczenia dla tworzenia optymalnej strategii biegu w zawodach.

Każdy chętny, posiadający numer startowy, może zapisać się dzwoniąc pod numer telefonu : 61 895 12 28 / 61 855 19 17 lub pisząc na e-mail: rejestracja@i-kar.pl.

Nasze dotychczasowe doświadczenia pokazały, że odkładanie badania na kilka dni przed samym maratonem, owocuje brakiem wolnych terminów. Umów się zatem już dziś i miej pewność, że Twój organizm jest przygotowany na to wyzwanie.
Do zobaczenia!

Aktualności

Zapraszamy na konsultacje dietetyczne

Z radością informujemy, że od sierpnia udostępnimy możliwość konsultacji dietetycznych w naszej placówce w Poznaniu. Do naszego zespołu dołącza Pani Maria Chrobot. Po więcej szczegółów i zapisy na konsultacje zapraszamy pod numerami: 506-275-306 i 506-275-303. [więcej]

Otwarcie Poradni Post-COVID

Informujemy, że od stycznia 2021 roku rusza w naszej placówce na św. Wawrzyńca 1c/38 Poradnia Post-COVID [więcej]

Wracamy do Was!

Można już zapisać się na wizytę w naszej poradni dzwoniąc pod nr tel. 506 275 303 lub 306. Nadal można korzystać także z naszych teleporad. [więcej]

Partnerzy